Tajniki masy mięśniowej kulturystek

Tajniki masy mięśniowej kulturystek
Oceń artykuł

Zapewne nikomu nie trzeba tłumaczyć, że kobiety są nieco słabszymi istotami od mężczyzn. Jednakże często zdarza się tak, że wykonują one podobne dyscypliny sportu, co mężczyźni. Tak jest między innymi w kulturystyce. Mamy kulturystów i kulturystki, jednakże czy rzeczywiście można ich do siebie przyrównywać?

W kulturystyce najważniejsza jest masa mięśniowa, jednakże badania dowodzą, że kobiety nie są w stanie tak dobrze rozwinąć swojej masy mięśniowej, jak mężczyźni. Różnica ta wynika przede wszystkim z tego, że one mają mniejszą wagę ciała, niższy wzrost oraz mniej siły. Siła kobiet to tylko 65% całkowitej siły mężczyzn. Porównywać można jedynie siłę nóg kobiet oraz mężczyzn. Niektórzy nawet uważają, że mięśnie nóg u kobiet są nieco mocniejsze niż mięśnie nóg mężczyzn.

Wyrzeźbiona sylwetka damska

Naukowcy dowodzą, że kobiety mają szansę rozwinąć u siebie niezwykle imponującą masę mięśniową. Podstawą takiej szansy są przede wszystkim intensywne treningi, które czasem mogą być dla nich niezwykle wyczerpujące.
Przy budowaniu masy mięśniowej kobiet niezwykle ważna jest ich psychika, która często potrafi wiele przezwyciężyć. Chęć do treningów oraz wielka determinacja czasem potrafią zdziałać cuda.

Intensywne treningi pozwalają kobietom znakomicie rozbudować ich masę mięśniową. W większości powinny one jednak oddać się następującym ćwiczeniom:

  • Wyciskanie na ławce
  • Wiosłowanie w opadzie
  • Uginanie ramion ze sztangą
  • Przysiady

Ćwiczenia te trzeba kilkakrotnie powtarzać, ponieważ działają one jednocześnie na kilka mięśni.
Wiele doświadczonych już kulturystek, takich jak na przykład: Corinna Everson, stwierdza, że masę mięśniową można wypracować sobie tylko i wyłącznie dzięki intensywności ćwiczeń.

Przy wypracowywaniu masy mięśniowej kobiet niezwykle ważna jest też dieta oraz determinacja. Co jakiś czas trzeba się też regenerować, aby organizm z czasem się zbytnio nie przeciążył.

Kobiety muszą stworzyć sobie w swojej głowie przykładowy obraz swojej sylwetki, do której będą dążyć przez najbliższe dni, miesiące oraz lata.