Niezwykły wpływ siłowni na Twoje zdrowie

Niezwykły wpływ siłowni na Twoje zdrowie
Oceń artykuł

Wielu z nas chce zacząć dbać o swoje zdrowie, spaceruje, stosuje zdrową dietę, lecz nie zawsze myśli o tym, jak pozytywny wpływ na nasz organizm mają ćwiczenia siłowe.

Siłownia to miejsce zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Panie jednak obawiają się przyrostu dużej masy mięśniowej i utraty kobiecości. Mężczyźni dużo chętniej uczęszczają na tego typu zajęcia. Podczas ćwiczeń siłowych poprawia się nasza sylwetka, włókna mięśniowe ulegają lekkiemu zniszczeniu, aby następnie odbudowywać się, zwiększać swoją wytrzymałość i grubość. Mięśnie ważą znacznie więcej niż tkanka tłuszczowa, dlatego podczas ćwiczeń siłowych możemy mieć wrażenie, że przybieramy na wadze, lecz tak naprawdę będziemy tracić centymetry, wyglądać dużo lepiej.

Wpływ siłowni na zdrowie

Większa ilość mięśni to nie tylko lepszy wygląd, lecz przede wszystkim metabolizm. Każdy dodatkowy kilogram mięśni zwiększa nasze zapotrzebowanie energetyczne, nawet w stanie spoczynku. Ćwiczenia siłowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą zwiększyć gęstość kości, zapobiegając tym samym osteoporozie. Bardziej zmineralizowane kości, a także mocne otaczające je mięśnie, to zwiększone szanse na to, że długo będziemy sprawni i nie będziemy się łamać. Zaleta ta powinna w szczególności zainteresować Panie, u których ryzyko osteoporozy, jest znacznie większe niż u mężczyzn. Mięśnie kobiet nie ulegną wielkiemu rozbudowaniu, gdyż Panie, posiadają znacznie mniejsze ilości testosteronu, niż mężczyźni. Kobieca sylwetka po ćwiczeniach siłowych stanie się bardziej smukła, kształtna.

Odżywki białkowe, które często możemy zakupić na siłowni lub w sklepie z suplementami, to wartościowy produkt, który pomoże nam zbudować masę mięśniową, zgubić zbędne kilogramy, a także przyspieszyć regenerację mięśni. Białko to podstawowy budulec naszych mięśni. Warto stosować odżywki, gdy intensywnie ćwiczymy, a jednocześnie jesteśmy na diecie. Ćwicząc, a nie przyjmując odpowiedniej ilości białka, zamiast tłuszczu będziemy spalać mięśnie, a przecież nie o to nam chodzi.

Ćwiczenia siłowe mają ogromny wpływ na nasze zdrowie, wygląd, poprawiają znacznie samopoczucie. Warto zacząć swoją przygodę z ciężarami i zadbać o siebie i swoją przyszłość.